Програма

2 паралельні зони

Перший і Другий простір

Кожне заняття: Лекція + Практика
Ольга Кебас
Перформативні практики: простір комунікації.
Перформанс – один з самих цікавих видів сучасного мистецтва. Існуючи на стику багатьох жанрів, сполучаючи різні засоби виразності, перформанс створює свої власні унікальні можливості для існування висловлювання. Дослідженню однієї з таких можливостей, а саме – комунікативному простору – і буде присвячене наше заняття.
Розпочнемо з пошуку ключів до розвитку індивідуальних здібностей і вдосконалення навичок, необхідних для комунікації. Далі дістанемося взаємодії в парі і групі, використовуючи різні канали для зв'язку. І замішаємо все це як компоненти для створення комунікативного простору.
А, можливо, все змінимо і будемо досліджувати індивідуальну природу через взаємодію з оточуючим простором, а комунікацію через власні відчуття
ДЖЕМ
Джем - це простір імпровізації та взаємодії.
Разом ми наповнюватимемо залу рухом та звуками.
Природа джему в тому, що кожен вільний вирішувати, що йому робити, коли і як. Разом ми несемо відповідальність за те, яку атмосферу створюємо.
Якщо ви вперше - не хвилюйтеся, спеціально навчені фасилітатори будуть м'яко направляти вас в цьому процесі:)
Катерина Таранова
Бодіворк.
Заняття з курсу "Body Intelligence. Розвиток тілесного інтелекту через рух"
Бодіворк (bodywork) - це парна або групова практика тілесного розслаблення і навчання.

Зовні Бодіворк може нагадувати масаж, різниця полягає саме в принципах взаємодії між партнерами: ми практикуємо активне "слухання" через тіло, тому в процесі бодіворку стираються чіткі кордони між тим, хто насправді "пріймає", а хто "дає" ( в аналогії з масажем - між масажистом і клієнтом).

Бодіворк - це можливість:
- активного вивчення анатомії і біомеханіки тіла
- розслабиться і відчути своє тіло
- виявити нові ступені свободи в раніше незвичних рухах
- навчатися різним технікам роботи з тілом (від елементів тайського масажу до краніосакральної терапії)
- поділитися своїми знаннями і попрактикувати нові техніки

Формат бодіворка не прив'язаний до конкретної традиції, їм користуються як в танцювально-руховій терапії, так і в процесі навчання сучасному танцю, в різних терапевтичних методиках (Фальденкрайз, соматика Ханни, ребалансінг, деякі остеопатичні техніки тощо), в Контактній Імпровізації, в театральних тренінгах і т. д.
Катя Таранова
Година руху
(розігрів перед джемом)
Все просто: в нас буде година, власні тіла, музика і рух.

Ми рухатимемося на хвилях образів та відчуттів - увага направлена всередину, рух направлений назовні. Даючи тілу можливість не зупинятися ми відкриваємо нові можливості власного руху та сприйняття.
Катя Таранова
Контактна Імпровізація
(вступ в джем)
Це буде креш-курс з КОнтактної Імпровізації. Почати танцювати за годину - без питань, от подиветесь :)

Ми торкнемося основних принципів і фокусів руху, які ми використовуємо в КІ: точка контакту, гра з вагою, просторове бачення, інерція і т.д. таким чином, що протягом джемв в нас буде можливість відчувати себе залученими та готовими до експериментів. В цьому нам допоможуть деякі "фокуси" і "трюки" для уваги, що, можливо, збиватимуть з пантелику, але допоможуть тілу затанцювати.

Класс буде цікавий для всіх рівнів практики:)
Сергій Семічев
Ергономіка руху в роботі з тілом
Ми все більше приділяємо увагу роботі з тілом, будь то масаж, бодіворк або остеопатичні техніки. Але як часто ми приділяє увагу правильності і ергономіці руху нашого тіла під час того, як ми працюємо з іншим тілом? Адже від цього безпосередньо залежить результат, самопочуття партнера і наше в тому числі. Ми розглянемо основні принципи впливу і переміщення для найменшої витрати наших власних сил, щоб наш наш масаж або бодіворк став не тільки допомогою, але і відпочинком для власного тіла.
Вадим Гавриленко
Bтiлення безпеки.
Тілесні навички якi допомогають вміщати досвід, який не вміщається.
Майстер-класс з Бодинаміки.
Цей майстер-клас познайомить вас з основами управління емоційними та енергетичними процесами, що виникають, коли життя підносить несподівані сюрпризи.
Руслан та Марина Баранови
Контактная Імпровізація.
Налагодження діалогу в танці між людьми.
Контактна імпровізація - це фізичний діалог між двома і більше людей. Ми зустрічаємося в танці і за короткий час намагаємося знайти взаєморозуміння, часом із зовсім незнайомими людьми.
А що потрібно, для того щоб діалог був дійсно діалогом? - Це увага і слухання. Якщо двоє постійно говорять, не слухаючи один одного, буде два не пов'язаних між собою монолога і контакт не відбудеться.
Те, чим ми займаємося, - це чутливість, увага, слухання і слідування. І в КІ для цього є безліч інструментів
Gala Sara & Юра Шкільов
АкроЙога
Акройога - парна практика йоги з елементами акробатики. АкроЙога спрямована головним чином на мистецтво комунікації і взаємодію із зовнішнім світом і іншими людьми. За допомогою практики акройоги, жінки можуть пропрацювати такі важливі аспекти відносин як довіру, відпускання контролю над ситуацією, грацію, пластичність фізичну і ментальну. Чоловікам корисно буде попрацювати в ситуаціях де від них вимагається стабільність, підтримка і опора.
Структура заняття:
- Знайомство, ігри, налаштування один на одного
- Парний розігрів
- Базові елементи в акро-йоги
- Перевернутие асани в акройоге
- Стояча акройога (верхня акробатика)
- Парне розслаблення і розтяжка
Антуан Раго
Контактна Імпровізація через призму Axis Syllabus
AXIS SYLLABUS - система аналізу та опису руху, одним із важливих завдань якої є взаємодія і перетворення інформації з таких наук, як біомеханіка, фізика, анатомія в доступні і зрозумілі для застосування принципи руху.

На цьому занятті Антуан поділиться своїм досвідом м'якого входу в джем та біомеханічними принципами взаємодії з партнером в Контактній Імпровізації.
Свєта Пашко
Контактна Імпровізація: відпускаючи зайве
Викладаючи контактну імпровізацію, часто приходить розуміння, що я не вчу людей робити щось нове, а швидше, відучаю робити зайве. А значить, не витрачати так багато сил на зайву напругу в тілі, яка в даний момент зовсім не потрібно для того, щоб рух трапився. І тоді, можна невпинно танцювати годинами і навіть не спітніти.
На базі вправ КІ ми подивимося, як можна не створювати зайвий напруги в тілі, в розумі, в танці. Можливо, вперше побачимо це "зайве" і спробуємо відпустити. Це все те, що наше тіло знає і так, але наше соціально-культурно-емпіричне та інше нашарування часто створює каркаси, блоки, затиски і напругу в тілі там, де немає в цьому необхідності. Будемо танцювати, звичайно.
Василь Герасімов
Розслаблення сидячи.
Самокорекція для сидячого способу життя
У кожної людини вдома і на роботі є предмет, який представляє загрозу його життя. Це стілець. Шкода від тривалого сидіння така велика, що її важко чимось компенсувати.
Анатомічно і генетично наше тіло абсолютно не пристосоване для сидіння, та й стілець став масовим всього двісті років тому. Ще в минулому столітті клерки працювали за конторками, а гімназисти вчилися стоячи.
Сидіння більше 10 годин на день завдає більшої шкоди вашому здоров'ю, ніж куріння. Справа тут не тільки в нерухомості: стояти або лежати набагато корисніше, ніж сидіти. Багаторічне тривале сидіння уповільнює обмін речовин і підвищує ризик розвитку серцево-судинних хвороб, діабету, остеохондрозу, тромбозу, лимфостаза, ожиріння, геморою, простатиту. Не кажучи вже про загальному самопочутті і працездатності. Наш організм влаштований так, що він до всього звикає - тому крива поза з рукою, що підпирає підборіддя, може врешті-решт здатися зручною. Але чи готові ви дорого заплатити за це зручність?

Нажаль, від процесу «сидіння» ми не зможемо відмовитися, тому:
- Ми будимо заново вчитися сидіти зручно.
- Ви навчитеся займати правильне, зручне для вашого тіла положення.
- Навчитеся розслабляти тіло сидячи, для швидко відновлення своїх сил.
Як бонус, якщо встигнемо, попрацюємо з очима. Допоможемо їм розслабитися і підвищити гнучкість в тілі!
Юлія Артеменко
Сучасний танець: внутрішнє / зовнішнє
Так багато задоволення і радості в русі. Так багато кайфу і драйву в танці!
Друзі, запрошую вас танцювати! Сольно, в парі bkb в груповій взаємодії, бавлячись і граючись всілякими опціями і завданнями. Будемо брати натхнення з внутрішнього / зовнішнього. Смакувати і насолоджуватися спонтанністю імпровізації! Let's dance!
Віктор Ширяєв
Споглядання потокової природи тіла і що з цього слідує
Як часто ми ставимося до тіла як до об'єкта? Як до чогось, чим ми володіємо? Ми навіть так і говоримо: «Моє тіло». Але що це означає? Як можна володіти тілом і організмом, якщо усвідомлення «я» - це частина роботи цього організму? Як можна ставитися до тіла як до об'єкта, якщо ми завжди сприймаємо його суб'єктивно - як потік відчуттів, що постійно змінюються? Що відбувається при такій об'єктивації і присвоєнні? Нарешті, що буде, якщо відмовитися від цих ілюзорних ідей, і навчитися жити цим потоком?
На занятті ми розберемо кілька технік споглядання потокової природи тіла з підходу mindfulness, спробуємо сидіти і рухатися з цього стану, і обговоримо, як це може впливати на життя.
Віолетта Матюшенко
Свідомий рух
Свiдомий рух - рух шо йде з серединки. Готовнiсть вiдпустити себе в iсторiю-дослiдження. Що розкаже тiло? Якi його можливостi? Яка його iсторiя? Це будет клас, який поєднає у собi рух, розумiння свого тiла, глибинне слухання та щиру розмову з собою.
Перформанс playback театру "Как Дома"
Плейбек – це одна з форм сучасного некласичного театру, де немає режисування, сценарiю та пiдготовленного сюжету. Плейбек-перфоманс складаэться з реальних iсторiй глядачiв, що прийшли до нас. Ведучий запитує: «Хто має iсторiю?», хтось з глядачiв пiдiймає руку та виходить ближче до сцени, щоб подiлитися нею з аудиторiєю та акторами. Пiсля розповiдi актори iмпровiзацiйно вiдiгрують її на сценi. Ми не знаємо iсторiй наперед, ми не домовляємося перед тим, як зiграти. Ми слухаємо глядача та повертаємо йому iсторiю, що вiн розповiв. We play the story back to you. Для глядачiв це можливiсть бути почутим, вiдкрити у своїй iсторiї новi гранi та вiдтiнки. Вiдчути єднiсть та цiлiснiсть. Андрiй Утенков – актор, кондактор Альона Нестеренко – актор Алiна Шевченко – музикант Анастасiя Мартиненко – актор Наталiя Пефтiбай – актор Катерина Голубінська - актор, кондактор
Василь Герасімов
Розслаблення сидячи.
Самокорекція для сидячого способу життя
У кожної людини вдома і на роботі є предмет, який представляє загрозу його життя. Це стілець. Шкода від тривалого сидіння така велика, що його важко чимось компенсувати. Анатомічно і генетично наше тіло абсолютно не пристосоване для цього положення. Ще в минулому столітті клерки працювали за конторками, а гімназисти вчилися стоячи.
Сидіння більше 10 годин на день завдає більшої шкоди вашому здоров'ю, ніж куріння. Справа тут не тільки в нерухомості: стояти або лежати набагато корисніше, ніж сидіти. Багаторічна тривале сидіння уповільнює обмін речовин і підвищує ризик розвитку серцево-судинних хвороб, діабету, остеохондрозу, тромбозу, лімфостазу, ожиріння, геморою, простатиту. Не кажучи вже про загальне самопочуття і працездатність.
Наш організм влаштований так, що він до всього звикає, тому крива поза з рукою, що підпирає підборіддя, може врешті-решт здатися зручною. Але чи готові ви так дорого заплатити за цю зручність? Від процесу «сидіння» ми не зможемо відмовитися, тому:
- ми будимо по-новому вчитися сидіти зручно.
- ви навчитеся займати правильне, зручне для вашого тіла положення.
- навчитеся розслабляти тіло сидячи, для швидко відновлення своїх сил.

Оля Хася
Містецтво приймати массаж
Ви помітили, що дуже багато курсів про те, як робити масаж, найрізноманітніший, але чомусь ніхто не вчить як його отримувати?
А ми займемося саме цим. І почнемо з самого простого - ЧОГО Я ХОЧУ
Це дуже важливо - знати якого дотику мені хочеться, як сильно, як довго, де саме, і обов'язково вміти озвучити свої потреби і бажання. Для тих, хто торкається, ця практика про те, як бути точним і ясним в своїх дотиках, як працювати зі зворотним зв'язком, і як не робити більше, ніж просять ????

FAQ:
-Треба мати навички масажиста?
Ні, навичок масажиста мати не обов'язково, або ж навіть не потрібно. Але якщо ви массажіст- нічого страшного ????
-Треба буде роздягатися?
-Ні, ми працюємо в одязі, без масла.
-Приходити зі своїм партнером?
Зі своїм партнером приходити не обов'язково, але можна, якщо він теж хоче.
-Я перший раз, що мені потрібно знати?
Для початку, що це безпечний простір, де буде відбуватися тільки те, що ви самі захочете. Нічого, що вам не подобається відбуватися не буде. Власне, це ми і будемо тренувати.

Практика заснована на роботі Betty Martin "Bossy massage" та "Wheel of consent", а також підході Ненасильницького Спілкування (NVC)
Дмитро Кунін
Система дихальних вправ та динамічної медитації
Це інтегровані соматичні методи -система дихальних вправ та динамічної медитації.

Практика, яка сприяє пробудженню енергії для рівного, ясного стану і розширення своїх можливостей.
Містить інтерпретації древніх вчень з точки зору цілісного благополуччя (well-being) як способу турботи про себе і про світ, як способу бути по-справжньому відповідальним Творцем і Майстром у власному житті.
Цей метод не пов'язаний ні з якою релігією.

Марія Мартос
Дослідження танцю в різних аспектах
Чекаємо :)
Анастасія Рембецька
Імпровізація
Практика сфокусована на русі тіла, природному і цілісному.
Основою і інтересом процесу є розкриття і циркуляція внутрішньої енергії; пізнання свого тіла і прийняття його індивідуальних особливостей і багатогранності і самоусвідомитись в русі.
Метою практики є розширення вже звичних форм руху і поглиблення в відомі патерни поведінки.
Працюючи з партнером, ми продовжимо дослідження і приділимо чималу увагу якості руху.
Ірина Михайлюк
Аргентинське танго
"Людині потрібна людина." (С. Лем, "Соляріс")
Клас "Аргентинське танго, як мистецтво спілкування" - це калейдоскоп культур різних народів їх звичаїв і традицій, музики, поезії, танців. Потреба людей одне в одному, в спілкуванні, розмові і привела до народження танго в далекі роки початку 19 століття.
Що ж приваблює в танго? Що робить живим цей інтерес?
Це зустріч, вона дає максимальну кількість енергії і приваблює людей в танго по всьому світу.
Це бесіда, це розмова - щира, чесна, наповнена почуттями і переживаннями.
Це діалог, розставання і післясмак пережитого.
Що ж відбувається на уроках?
Ми слухаємо себе, налаштовуємо наше тіло - інструмент ведення бесіди. Важливо бути дружним зі своїм тілом.
Ми знайомимося з особливостями та історією аргентинського танго, його відтінками і різноманітністю через танець маестро.
Ми створимо і станцюємо свою унікальну танго-імпровізацію, свій діалог.
Іншими словами, я дам Вам вудку і навчу ловити рибу. :)
Поговоримо ?! :)
Айна Вильберг
АЗВУКА: голос, рух, самовираження
Азвука – це система, що наближує нас до зустрічі із власним істиним звучанням, роль якого у житті безцінна. Органіка тіла, звука та дихання – ключі до здоров'я голосу
Юрій Волощенко
Воркшоп про функціональний взаємозв'язок стопи, коліна та тазу
Чекаємо :)
Катя Гордійчук
Знайомство з ембодіментом
Чекаємо :)
Стаматіс Ефстафіоу
Воркшоп "Разом та наодинці"
Під час воркшопу ми будемо відпрацьовувати базову вправу "Разом та наодинці" для того, щоб:

  1. об'єднатися із простором

  2. об'єднатися в гармонії або гармонічній какофонії з нашим власним фізичним та вокальним імпульсом, а також із імпульсом партнера або групи

  3. працюючи в парах, точно відчути окремі частини тіла

Про ведучого воркшопу: Стаматіс Ефстафіоу - художній директор театру та альтернативної школи людини/актора "THEA-tr-ANTHROPOS - подорожував Європою, вивчаючи мистецтво майстрів Польщі (Grotowski Institute, Gardzenice Theater та інш.), Франції (Theater du Soleil), Німеччини та Сербії. Водночас в 2004 році він засновує театральну лабораторію "Antropos", і з того часу працює в якості директора, перформера та сценаріста у різних театральних проектах по всьому світі: у Греції, Індії, Польщі, Ірані, Німеччини, Арменії, Болгарії, Данії, Південній Кореї, Мехіко, Іспанії, Росії, Білорусі, Великобританії, Грузії та Україні.

Він зацікавлений театральною антропологією, Butoh dance - методі Сергія Ковалевича з театру "Theater Zero", духовними традиціями народів світу, дослідженнями голосу та звучання. Все це він постійно вивчає на воркшопах "Theatre of Connection" - розробленої ним системи та філософії театрального тренування/створення.

Він веде різноманітні довгострокові проекти, поєднуючи театральне навчання та процес творення у місцевих ком'юніті - театральні експедиції на межі Західної цивілізації (ENERGIA, CARNAVANI, KOSMOS, TETRAPTYCHO тощо).

Весною 2019 Стаматіс Ефстафіоу приїде до Київа, Одеси та Львова аби познайомити вас із навчальною програмою другого етапу "Thea-tr-anthropos", альтернативної школи людини/актора.

Важливо!

Воркшоп почнеться рівно о 18:30. Після початку заняття приєднатися до групи не буде можливості

Марина Гербановська
«Вільне дихання»
Уроки за методом Моше Фельденкрайза і Томаса Ханни
Цей воркшоп спрямований на відновлення зв'язків між руховими ділянками кори головного мозку і м'язами, які напружені.
Мета полягає в тому, щоб створити в тілі здатність рухатися з мінімальними зусиллями і максимальною ефективністю не завдяки збільшенню м'язової сили, а завдяки зростаючому розумінню того, як тіло працює.
Прямий шлях до нервової системи пролягає через усвідомлення і рух, і ми можемо допомогти пробудити і підтримати здатності організму до самоорганізації.
Часто буває так, що ментально ми впоралися з певним сильним переживанням, а в тілі перебудова не відбулася, м'язи звикли нас оберігати. Таким чином, утворюється м'язовий панцир, і часто ми йогонавіть не помічаємо. В такому випадку, рухова терапія може допомогти завершити досвід, приности радість і полегшення.
Оксана Кулікова
Фасціальна гімнастика
Дана гімнастика унікальна в своїй ефективності. Наповнює тіло енергією та силою, ставить на місце внутрішні органи, приводить систему тіло-психіка в баланс. Цікаво? Приходіть спробувати
Михайло Шаргородський
Масажний джем-імпровізація
Будь-який масаж є імпровізацією, де техніка лише визначає напрямок роботи, бо кожне тіло неповторне. Масажуючи, ви творите із новою людиною нову послідовність та новий результат. Ми почнемо з практики різноманітних технік тайського масажу і поступово перейдемо в простір імпровізації один з одним

Людмила Мова
Метафорична гра
Ми будемо Грати... Як саме це буде відбуватися - з'ясуємо 23 вересня, коли зустрінемося компанією, готовою до Гри! Гра - це чарівний простір змін, можливостей та відкриттів. Що відомо точно: буде весело, пізнавально, подекуди дивно та рухомо. Також будуть метафорічні карти, кубики, імпровізація та завдання, після яких ви вже відчуєте власне оновлення...
Людмила Мова
Перегляд танцювальних фільмів
Перегляд відео-підбірки з різних танцювальних фестивалів. Втілююємося разом із світом!
Євген Корякін
Аюрведа: харчування та м'язові блокування
Аюрведична дієтологія розкриває зв'язок заблокованих м'язів та типу харчування. Зміни те, що ти їси, зроби себе гнучким та розслабленним
Comtempletive jam
Джем від Каті Таранової
Чекаємо :)
Перший простір
Дмитро Кунін
учень Майстра You Jae-Sheen
з Sundao ISM
11:00–12:30
Юрій Волощенко
Somatic Educator, асистуючий тренер
The Ingle Institute for Somatic Education
12:40-14:40
Марія Мартос
викладач сучасного танцю, танцівниця
15:20-16:50
Скоро буде :)
17:00-18:30
Стаматіс Ефстафіоу
арт-директор THEA-tr-ANTHROPOS
18:30-20:00
Джем
Comtempletive jam
20:00-21:00
Другий простір
Скоро буде:)

11:00–12:30
Скоро буде:)

12:40-14:40
Катя Гордійчук
друга сертифікована Embodied Facilitator в Україні
15:20-16:50
Ірина Михайлюк
викладач танго
17:20–18:30
Made on
Tilda